הקשר בין AGEs לבין גלי חום אחרי גיל המעבר

מפגש הג'ורנל קלאב ה-24 של ארגון רופאים לתזונה התמקד במחקר קליני שבחן את הקשר בין צריכת מזונות המכילים AGEs – advanced glycation end-products לבין גלי חום בנשים לאחר מנופאוזה.

הציגה את המאמר מיכל גרשוביץ, תזונאית ובעלת תואר שני במדעי הרפואה ביוכימיה קלינית.
רוצה לקבל עדכון על המפגש הבא? נא להירשם כאן.

רקע

בין 70% ל-80% מהנשים בגיל המעבר (מנופאוזה) מדווחות על תסמינים וזומוטוריים: גלי חום, הזעות לילה ודופק מהיר. ישנן עדויות שגלי החום לא רק פוגעים באיכות החיים אלא גם קשורים בסיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם ולסוכרת. 

ישנם מספר מחקרי תצפית שמצאו קשר בין תזונה לבין תדירות וחומרת גלי החום. אחד המחקרים הבולטים הוא מחקר ה-women's health initiative שעקב אחר כ-160,000 נשים למשך 15 שנה ובחן את הקשר בין אורח החיים של אותן נשים לבין הבריאות שלהן, בדגש על תופעות גיל המעבר. המחקר הראה קשר בין תזונה דלת שומן ועשירה בפירות ובירקות לבין היארעות נמוכה יותר של גלי חום, כמו גם קשר בין ירידה במשקל לבין היארעות נמוכה יותר של גלי חום.

בגיל המעבר קורים מספר תהליכים במקביל, הבולט שבהם הוא הירידה בהפרשת אסטרוגן שקשורה בין היתר בעלייה בתהליכים דלקתיים, שעלולה להוביל לעלייה בתחלואה כרונית.

במחקר שלפנינו התמקדו בהשפעה של AGEs – advanced glycation end-products. אלו חומרים הנוצרים כתוצאה מתגובה בין חלבון לבין סוכר. ישנם שני מקורות מרכזיים ל-AGEs:

  • מקורות תזונתיים (אקסוגניים): השחמה של המזון בחימום בטמפטורה גבוהה: מזון מטוגן, קרמל, החלק הקשה בלחם ובשר צלוי. תכולת המים, החומציות והטמפרטורה יכולים להשפיע על כמויות ה-AGEs. מוערך כי 30% מה-AGEs נספגים מהמזון דרך המעי.
  • מקורות אנדוגניים: תגובה ספונטנית של סוכר עם חלבונים שונים בגוף. ככל שריכוז הסוכר (גלוקוז) בדם עולה כך יווצרו יותר AGEs כאשר המוכר שבהם הוא ההמוגלובין המסוכרר (HbA1C).

ההיווצרות של ה-AGEs היא חלק מהאטיולוגיה של הסיבוכים לסוכרת היות שהחומרים האלו נקשרים לקולטנים בתאים ומעודדים תהליכי דלקת ופגיעה בתפקוד התאים, כולל פגיעה בתפקוד כלי הדם והאצה של התהליך הטרשתי. נוסף על כך, נמצא של-AGEs ישנה השפעה על המערכת האנדוקרינית והם מפריעים לפעילות של הורמונים שונים כולל אלו של מערכת המין.

במחקר הקליני שלפנינו בחנו את ההשפעה של תזונה מבוססת צומח מופחתת AGEs על תסמיני גיל המעבר.

מה עשו במחקר

המחקר ארך 12 שבועות וכלל 84 נשים בגילאי 40-65 שסבלו מגלי חום בתחילת המחקר והיו ללא טיפול הורמונלי. המשתתפות חולקו לשתי קבוצות.

ההתערבות

קבוצת ההתערבות קיבלה תזונה מבוססת צומח דלה בשומן וכללה 86 גרם סויה ליום. המשתתפות בקבוצת ההתערבות היו במעקב של דיאטנים והשתתפו בשיעורי בישול.
קבוצת הביקורת הונחתה להמשיך בתזונה הרגילה שלהם.
כל המשתתפות התבקשו ליטול תוסף של ויטמין B12.

מה בדקו

היארעות גלי החום נמדדה באופן עצמי בעזרת אפליקציה, הנשים התבקשו לדווח בכל פעם שסבלו מגל חום ולדרג את חומרתו.

המשתתפות מילאו יומני אכילה שבעזרתם חושבה כמות ה-AGEs שהן צרכו לאורך המחקר.

מה מצאו

71 משתתפות סיימו את המחקר, ו-63 מהמשתתפות גם מילאו את הדיווחים על היארעות גלי חום ומילאו יומני אכילה כנדרש. בתחילת המחקר שתי הקבוצות היו דומות מבחינת משתני רקע כמו גיל, גזע ופעילות גופנית וגם מבחינת היארעות וחומרת גלי החום.

בקבוצת ההתערבות היארעות גלי החום ירדה ב-92% בהשוואה לקבוצת הביקורת, והיארעות גלי חום בינוניים עד חמורים ירדה ב-88% בקבוצה זו.

בקבוצת המחקר צריכת ה-AGEs מהמזון ירדה ב-73% בסוף המחקר בהשוואה לקבוצת הביקורת והיא הייתה קשורה לירידה בהיארעות גלי החום. החוקרים מצאו מתאם בין רמות ה-AGEs לחומרת גלי החום גם לאחר תקנון לכמות הקלוריות ולשינוי ב-BMI.

השינוי ברמות ה-AGEs בקבוצת המחקר ובקבוצת הביקורת בתחילת המחקר לעומת סוף המחקר (Kahleova 2023)

אנליזה של קבוצות המזון שתרמו לרמות ה-AGEs בתחילת ובסוף המחקר הראתה שרוב ההפחתה ב-AGEs היתה קשורה להורדת צריכת הבשר בדגש על ירידה בבשר לבן (עוף והודו) ובמוצרי חלב (בייחוד מוצרי חלב עתירי שומן).

החוקרים ביצעו חיזוי ומצאו שצריכה מופחתת של כ-6,900 יחידות AGEs קשורה בהורדה של גל חום חמור אחד ביום, ואילו להורדה של גל חום בינוני אחד ביום נדרשת הפחתה של כ-4,400 יחידות AGEs.

לסיכום, המחקר הראה כי התערבות תזונתית המבוססת על תזונה דלת שומן מבוססת צומח שכללה צריכה גבוהה של סויה, הפחיתה משמעותית את היארעות וחומרת גלי החום בקרב נשים לאחר גיל המעבר. נמצא קשר בין הפחתה בצריכת ה-AGEs לבין ההטבה בסימפטומים אלו גם בתקנון למשקל ולצריכת אנרגיה.

לדיון בתוצאות, ולהתייחסות לחוזקות ולחולשות המחקר צפו בהקלטה המלאה ☝️

התוכן עניין אתכם? שלחו לחברים ולקולגות בוואטסאפ

באיזו מידה הכתבה תרמה לידע שלך?

הצביעו: 0 ממוצע: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך