עצירות

למה כדאי לכם לשאול את המטופלים שלכם אם הם סובלים מעצירות

לדבר על הרגלי היציאות עם המטופלים עשוי לפעמים קצת להביך אותנו או את המטופלים שלנו, עם זאת, איתור של עצירות אצל המטופלים שלכם יכול לתת לכם מושג ראשוני לגבי טיב התזונה שלהם והאם הם צורכים מספיק מים ומזון מהצומח המכיל סיבים תזונתיים.

עבור מטופל צעיר ובריא יחסית, הבטחה של שיפור קונקרטי בהרגלי היציאות יכול להיות משהו הרבה יותר ממשי עבורו מאשר סיכון נמוך יותר לחלות בסוכרת או במחלת לב בעתיד הרחוק, כך שהתייחסות לנושא הזה תוכל לסייע לכם לעודד את המטופלים שלכם לעבור לתזונה מבוססת צומח גם אם כרגע הם לא דואגים ממצבם הבריאותי העתידי.

האם גם בישראל ישנה בעיה של צריכת סיבים נמוכה?

רבים חושבים שישראלים צורכים הרבה ירקות ושצריכת הסיבים התזונתיים היא מספקת, אך כשמסתכלים על הנתונים היבשים מתוך סקרי התזונה של משרד הבריאות עולה תמונה שונה. רק 10% מהגברים ו-23% מהנשים מגיעים לצריכת הסיבים המומלצת.

מתוך סקר רב מב"ת, סקר לאומי שני בנושא מצב הבריאות והתזונה בבני 18-64. 2014-2016.

בסוף 2019 ד"ר Caroline Trapp, אחות מומחית בעלת נסיון של מעל שלושים שנה בטיפול בחולי סוכרת, נאמה בפני הועדה המייעצת לעדכון המלצות התזונה האמריקאית והתמקדה בחוסר התזונתי בסיבים תזונתיים ובאחוז הגבוה של הסובלים מעצירות באוכלוסיה האמריקאית. שווה לשמוע את הנאום הקצרצר והמשעשע שלה.

התוכן עניין אתכם? שלחו לחברים ולקולגות בוואטסאפ

באיזו מידה הכתבה תרמה לידע שלך?

הצביעו: 5 ממוצע: 5

No votes so far! Be the first to rate this post.

תכנים נוספים שעשויים לעניין אותך

קוויז - חידון - תזונה מבוססת צומח

רוצה לבדוק את הידע שלך?

ריכזנו עבורכם 8 שאלות המתבססות על ידע מהאתר, מומלץ להכנס גם להפניות לידע מורחב…
לקרוא עוד רוצה לבדוק את הידע שלך?